DG20.IRبهترینها؛برق،مکانیک،ساختمان،تکنولوژی،مدیریت،زبان

معرفی ۷ سایت برای دانلود ویدیو از یوتیوب

همان طور که همگی می دانید یوتیوب بزرگترین سایت برای نمایش ویدیو می باشد و همیشه موضوع  دانلود وذخیره فیلم ها در کامپیوتر بحثی مهم  برای کاربران بوده است. در این پست ۷ سایت برای این کار که به صورت رایگان هستند برایتان معرفی می کنم . امیدوارم برای شما دوستان مورد استفاده و مفید باشد. برای وارد شدن به هر سایت روی عنوان یا لوگوی آن کلیک نمایید.

savevid

 

یکی از سایت های خیلی خوب می باشد که به صورت رایگان می توانید با فرمت های مختلف و کیفیت های گوناگون ویدیو خود را دریافت کنید.

keepvid

 

این سایت نیز رایگان می باشد و به صورت سریع لینک دانلود را برایتان تهیه می کند.

catchv

 

کار با این سایت نیز خیلی ساده است و تنها لینک ویدیو را گذاشته تا فرمت های قابل دانلود به شما توسط سرویس این سایت ارایه می شود.

 

 

http://fetchvideo.com

 

 

این سایت نسبت به برخی از سایت های مشابه فرمت های بیشتری را ارایه می کند.

 

 

clipnabber-logo

 

 

این سایت نیز همانند سایت های قبلی است با تفاوت اینکه افزونه ای نیز دارد که می توانید در کامپیوترهای مک نصب و بهره ببرید.

 

 

zamzar-logo-v2

 

 

یکی از تفاوت های این سایت و مزیت های آن نسبت به مابقی سایت ها این است که ابزاری برای تبدیل فرمت ها به صورت آنلاین نیز جدا از امکانات دانلود ویدیو در خود دارد.

downthisvideo

 

این سایت نیز مانند بقیه سایت ها است و تفاوت آن ویدیوهایی که آخرین کاربران دانلود می کنند را نیز به نمایش می گذارد.

پروتکل های ساختمان هوشمند

خانه‌های هوشمند امروزه به عنوان یکی از بخش‌های مهم سیستم‌های مدیریت جامع ساختمان یا همان BMS مورد توجه واقع شده‌اند. خانه‌های هوشمند با هدف ایجاد آسایش و امنیت برای کاربران به سرعت در حال توسعه می باشند.امروزه تکنیک‌های مختلفی برای اتوماسیون ساختمان‌های بزرگ بکار گرفته‌می‌شود از قبیل کنترل نور ،کنترل دما، کنترل درها و پنجره‌ها و پرده‌ها و یا سیستم‌های امنیتی و مدار بسته و غیره. علاوه برموارد یاد شده، در خانه‌های هوشمند، کاربرد‌های دیگری نیز از قبیل کنترل Multimedia، آبیاری گیاهان و غذا دادن به حیوانات خانگی نیز قابل تعریف است.

سیستم‌های خانه ی هوشمند علاوه بر ایجاد آسایش و امنیت مضاعف در خانه به بهینه‌سازی مصرف انرژی و صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های نگهداری ساختمان نیز کمک شایانی ‌می‌نماید.

ضمناً این سیستم‌ها علاوه بر مخاطبین معمول خود می‌توانند در بهبود کیفیت زندگی معلولین و سالمندان نیز کمک شایانی نمایند. بسته‌های موجود در خانه‌های هوشمند می‌توانند موارد زیر را تحت کنترل قرار دهند:

1? کنترل دما

2? کنترل روشنایی

3? کنترل نور طبیعی (به کمک باز و بسته کردن خودکار پرده و کرکره ها)

4? سیستم های صوتی و تصویری

5? سیستم های اعلام حریق

6? سیستم‌های حفاظتی وامنیتی

7?آبیاری گیاهان و تغذیه حیوانات


•تکنیک های به کار رفته جهت هوشمند سازی بنا به دو دسته کلی تقسیم می گردند:

1?روش هایی که در آنها نیازی به کابل کشی مجزا برای کنترل ادوات مختلف وجود ندارد. در این روش ها سیگنالهای تولید شده توسط وسایل کنترل کننده ، از طریق شبکه برق موجود در این ساختمان ها و یا با کمک سیگنالهای RF منتقل شده و در مقصد ، دستگاه مورد نظر را کنترل می نماید. مشهورترین تکنولوژی در این دسته X10 و Z-Wave می باشد.

2? روش هایی که در آنها برای کنترل وسایل و ادوات مختلف علاوه بر سیم کشی برق ساختمان نیاز به برپایی یک شبکه کابلی مجزای دیگر به جهت انتقال سیگنالهای تولید شده توسط وسایل کنترل کننده داریم. در این دسته نیز معتبر ترین تکنولویی KNX می باشد.

شایان ذکر است که به غیر از موارد مذکور کلیه تجهیزاتی که به نحوی با برق کار کرده و یا قابلیت تبدیل به سیستم برقی در آنها وجود دارد در این مجموعه قرار خواهد گرفت.

تکنولوژی های متفاوتی جهت اجرای سیستم های مذکور در خانه ها موجود است که در ذیل به برخی از آنها اشاره گردیده است:

1. X10

2. EIB

3. Z-Wave

4. C-Bus

در کلیه تکنولوژی های فوق تمامی امکانات قابل اجرا و بهره برداری می باشند.

 

X10 چیست ؟

-X10 یک استاندارد صنعتی برای برقراری ارتباط بین ادوات استفاده شده‌ در سیستم‌های Home Automation است. این روش اساساً سیستم‌های انتقال برق را به جهت ارسال سیگنالها و کنترل های مورد نظر خود مورد استفاده قرار می‌دهد که سیگنالها به‌عنوان اطلاعات دیجیتال ازفرکانس‌های پایین برق متناوب استفاده می‌نمایند. ضمناًیک انتقال بر پایه ارسال سیگنالهای رادیویی نیز در این روش استفاده می‌شود.

-X10 به‌عنوان اولین  تکنولوژی domotic در  سال 1975 توسط شرکتPico Electronics اختراع شد که هنوز هم به‌عنوان پرکاربردترین این تکنولوژی‌ها مطرح می‌باشد. امروزه از این تکنولوژی در سرتاسر دنیا به خصوص در مواقعی که امکان استفاده از شبکه های باسیم وجود ندارد استفاده می گردد.

 

• Device Module ها :

بسته به باری که بایستی کنترل شود ماژول‌های مختلفی بایستی بکارگیری شود. برای لامپهای معمولی یک ماژول لامپ و یا ماژول رادیویی می‌تواند استفاده گردد. این ماژول‌های با کمک ترایاک لامپ را روشن و خاموش و یا پرنور وکم‌نور می‌نمایند. این ماژولها هیچ صدایی را ندارند و باری بین 40 تا 500 وات را کنترل می‌نمایند. برای بارهایی غیر از لامپ‌های معمولی مثل فلورسنت و یا لامپ های متال (دشارژ بسیار سریع) و یا وسایل الکترونیکی ماژول‌های لامپ مناسب نیستند و یک ماژول وسایل برقی بایستی به‌کارگرفته شود. این ماژول‌ها جهت روشن و خاموش کردن وسایل از یک رله Impulse استفاده می‌نمایند. این ماژولها غالباً برای کنترل وسایلی که از آمپر‌های خیلی کم تا حدود 15A را استفاده می‌نمایند استفاده می‌شوند.

بسیاری از ماژول‌ها قابلیت دیگری را بنام کنترل منطقه‌ای ارائه می‌دهند. یعنی اگر ماژول خاموش باشد روشن کردن کلید اصلی دستگاه یا لامپ باعث روشن شدن آن می‌شود بدون اینکه نیاز باشد شما به سراغ دستگاه کنترل کننده X10 بروید. لازم به ذکر است ماژول‌های کلید دیواری این قابلیت را ندارند.

برخی ماژول‌های کلید دیواری قابلیتی را به‌نام کم کردن نور محلی دارند. معمولاً یک کلید لامپ معمولی فقط قابلیت روشن و خاموش کردن می‌دهند تا قابلیت کم نور و پر نور کردن ولی در این کلیدها فشاز دادن و نگه‌داشتن کلید زنگی باعث می‌شود که لامپ کم‌نور و پرنور شود.

 

کنترل کننده ها :

بازه بسیار گسترده‌ای را از کنترل کننده‌های بسیار ساده تا کنترل کننده‌های بسیار پیشرفته را شامل می‌شوند. ساده‌ترین کنترلها برای کنترل 4 وسیله X10 طراحی شده‌اند که می‌تواند:

1) چهار وسیله را کنترل کند

2) آخرین وسیله انتخابی را کم‌نور یا پرنور نماید

3) همه را روشن و یا همه را خاموش نماید.

کنترل‌های پیشرفته‌تر می‌توانند وسایل بیشتری را کنترل کرده و یا می‌توانند نقش یک تایمر را ایفا نماید که درزمانهای معینی کارهای از پیش تعیین شده‌ای را انجام می‌دهند. همچنین برخی از این کنترلها می‌توانند به کمک Motion-detector ها یا Photo cell‌ ها چراغ‌ها را روشن یا خاموش نمایند.

نهایتاً کنترل‌های بسایر پیشرفته‌ای نیز موجود هستند که می‌توانند کاملاً برنامه‌ریزی شده و یا برنامه‌هایی که در یک کامپیوتر خارجی نوشته‌شده‌اند را اجرا نمایند. این وسائل می‌توانند بسیاری از فعالیت‌های زمان‌بندی شده را انجام دهند. به سنسورهای خارجی پاسخگو باشند و کاری را به‌صورت یکپارچه و با فشار یک دکمه انجام دهند، مثلاً چراغ‌ها را روشن کنند، سطح روشنایی را تنظیم نمایند و … . برنامه‌های کنترلی برای کامپیوتر‌هایی که تحت ویندوز هستند ، Apple Macintosh‌ ها و یا Linux‌ ها در دسترس هستند.

در این تکنولوژی سیستم‌های هشدار‌دهنده سرقت نیز وجود دارند . در این سیستم‌ها کنترل‌کننده ها از پروتکل‌های X10 استفاده نموده و یا بطور‌عادی سیم‌کشی می‌شوند تا به یک سری از سنسور‌های خارجی که ممکن‌است درها، پنجره‌ها یا سایر نقاط دسترسی را مراقبت می نماید مرتبط شوند. ممکن است کنترل کننده بعد از تشخیص سرقت از پروتکل X10 جهت روشن کردن چراغ‌ها، به صدا درآوردن آژیر و … استفاده نماید.

 

نقاط ضعف و محدودیت ها :

یک مشکل با X10 فراوانی تضعیف سیگنالها بین دو هادی در سیستم‌های سه سیمه است که در بسیاری از نقاط آمریکای شمالی استفاده می‌گردد. سیگنالها از یک فرستنده بر روی یک هادی فعال امکان انتشار به یک‌هادی دیگر از طریق سیم‌پیچ‌های یک ترانسفورماتور با امپدانس بالا را ندارند. معمولاً هیچ راه‌حل قابل اطمینانی برای ارسال سیگنالها از روی یک فاز بر روی فاز دیگر وجود ندارد. این مشکل ممکن است برای وسایلی که با ولتاژ 240 ولت کار می کنند مثل بخاری‌ها و خشک‌کن‌ها پدید آید و باعث خاموش و روشن شدن آنها شود (در این قسمت از مقاله به کشورهایی که ولتاژ برق شهر در آنها 120 ولت است و برخی وسایل به‌صورت 2 فاز با 240 ولت کارمی‌نمایند اشاره شده است ). وقتی این دستگاه‌ها روشن می‌شوند یک پل با امپدانس پایین را برای سیگنالهای X10 ، بین 2 فاز ایجاد می‌نمایند. این مشکل را می‌توان با نصب یک خازن بین فازها برای عبور سیگنالهای X10 مرتفع نمود. بیشتر حرفه‌ای های این محصولات ، یک تقویت‌کننده فعال را بین فازها نصب می‌نمایند. این تقویت‌کننده‌ها در خانه‌هایی که به‌صورت 3 فاز از برق شهر استفاده می‌نمایند نیز ، جهت انتقال سیگنالهای X10 بین فازها مورد نیاز است. در ایران غالب منازل از یک سیستم 240 ولت تک فاز استفاده می‌نماند بنابراین این مشکل احتمال وقوع ندارد.

 

مشکلات دیگر :

تلویزیون‌ها یا وسایل بی‌سیم ممکن است سیگنالهای On یا Off مجازی تولید نمایند. Noise Filtering (که روی بسیاری از کامپیوتر‌ها یا مودم‌ها نصب می‌شود) می‌تواند به دور نگه‌داشتن این نویز‌ها از سیگنالهای X10 کمک نماید، ولی Noise Filter‌هایی که برای X10 طراحی نشده‌اند ممکن است خود باعث فیلتر شدن سیگنالهای X10 گردند.

ضمناً برخی منابع تغذیه بکاررفته در وسائل الکترونیکی پیشرفته مثل کامپیوتر‌ها، تلویزیون‌ها و رسیور‌های ماهواره سیگنالهای X10 را دراصطلاح می‌بلعند. به‌طور نمونه،‌خازن‌های بکاررفته در ورودی‌های منابع تغذیه این سیستمها سبب ایجاد اتصال کوتاه بین فاز و نول برای سیگنالهای X10 شده و بنابراین باعث توقف سیگنالهای تولید شده توسط آن سیستم و حتی حذف سیگنالهای تولیدشده توسط لوازم نزدیک به آن خواهند شد. فیلتر‌هایی دردسترس هستند که می‌توانند حتی مانع از رسیدن سیگنالهای X10 به چنین دستگاه‌هایی گردند و باعث شوند چنین ایرادات مبهمی در X10 از بین برود.

برخی کنترل‌کننده‌های X10 نمی‌توانند در توان‌های پایین (زیر 50 وات) عملکرد مناسبی داشته‌باشند. یا حتی اصلاً کار نخواهند کرد و یا حتی با وسایلی مثل فلورسنت ها که بار مقاومتی زیادی ندارند مشکل ساز خواهند شد. بکارگیری یک Appliance Module بجای یک Lamp Module این دست مشکلات را مرتفع خواهد نمود.

سیگنالهای X10 فقط می‌توانند یک دستور را در یک زمان ارسال نمایند. اگر در یک لحظه دو سیگنال X10 ارسال شود تداخل بوجود آمده و گیرنده‌ها پاسخ مناسب را نشان نخواهند داد.

مسئله بعدی در سیستم X10 تداخل فرمان است به این صورت که شما در واحد خود فرمانی می دهید اما به اشتباه در واحد دیگر نیز این دستور به طریقی دیگر اجرا میشود که برای حل این مشکل فیلتر هایی در ورودی سیگنال ساختمان ها نصب میکنند اما در عمل این مشکل کامل نرتفع نشده است.

 

Z-Wave چیست؟

-Z-Wave یک پروتکل ارتباطی دوطرفه بی‌سیم است که با اتحاد شرکت دانمارکی Zensys و Z-Wave ارائه شد. این تکنولوژی برای توان‌ها و پهنای باند‌های کم طراحی شده‌است. یعنی برای استفاده در کاربرد هایی مانند Home Automation و یا Sensor Network ها.

Z-Wave یک شبکه با کیفیت بالا را در برابرقیمتی که معادل بخشی از قیمت تکنولوژهای مشابه آن می باشد در اختیار کاربران می‌گذارد که این امر با تمرکز برروی استفاده از پهای باند کم و جایگزینی سخت‌افزارهای گران قیمت با روشهای نرم‌افزاری امری ابتکاری است. گفتنی است که در این تکنولوژی از هیچگونه سیم کشی برای انتقال سیگنالهای کنترلی استفاده نشده و این امر فقط به کمک سیگنالهای RF صورت می پذیرد.

 

محدوده استفاده از Z-Wave :

Z-Wave عمدتاً‌ از تکنولوژی RF برای Remote control ها استفاده می‌نماید.تکنولوژی Z-Wave با مصرف انرژی کم، انتقال دوطرفه ، تکنولوژی شبکه Mesh و پشتیبانی از “باطری به باطری” گزینه مناسبی برای سنسورها و دستگاه‌‌های کنترلی می‌باشد.

تکنولوژی شبکه Mesh برای Z-Wave می‌تواند دستورات را به‌صورت دو طرفه از یک وسیله به وسیله دیگری منتقل نماید درحالیکه ممکن است موانع و یا نقاط کور رادیویی در محل موجود باشد.

تکنولوژی Z-Wave به‌صورت چیپ ست‌هایی به تنهایی دردسترس است. پروتکل Z-Wave درون چیپ‌ها جاسازی شده‌است. و حافظه Flash جهت تولیدکنندگان این محصولات برای بارگذاری نرم‌افزارهایشان تعبیه شده‌است.

برای راحتی ارائه محصولات طرح‌های از پیش آماده‌ای بر روی برد‌های PCB درکنار چیپ‌های تکی Z-Wave ارائه می‌شود که می توان به برد‌های آنتن‌ و فیلتر‌ها اشاره نمود.

شما می‌توانید به ‌کمک Z-Wave تمامی وسایل خود را حتی زمانی که در خانه نیستید تحت کنترل داشته باشید.  و این امر از طریق یک PC و با کمک اینترنت از هر نقطه از دنیا میسر خواهد بود . حتی با کمک موبایل نیز قادر به انجام بسیاری از این امور خواهید بود.

به‌دلیل اینکه Z-Wave روی فرکانس خاص خود کار می‌کند (که مخصوص به خود می باشد) با هیچیک از دیگر وسایل بی‌سیم مثل تلفن‌های بی‌سیم، روترها و مودم‌ها و… تداخل نخواهد داشت.

از نکته قابل تأمل درخصوص Z-Wave این است که بر روی کلیه سیستم‌های “با سیم” خانه‌ها موجود قابل اجرا بوده و امکانات جدید موجود درخانه‌های نسل بعد را برای شما مهیا می‌سازد.

 

KNXچیست؟

- KNX یک استاندارد بر مبنای مدل OSI بوده و یک پروتکل ارتباطی شبکه است و پروتکل اصلی اتحادیه اروپاست که در خانه‌های هوشمند به‌کار می‌رود. KNX یک جانشین و در ضمن یک یکسو کننده برای سه استاندارد قدیمی زیر می‌باشد:

European Home System Protocol (EHS)

Bati BUS

European Installation BUS (EIB)

در حال حاضر استاندارد KNX توسط انجمن Konnex مدیریت می‌شود.

 

پروتکل KNX :

این استاندارد بر پایه سیستم ارتباطی EIB بوده که با لایه‌های فیزیکی ، شیوه‌های Config و تجارب کاربردی Bati BUS و EHS گسترش یافته‌است.

KNX بستر‌های ارتباطی فیزیکی زیادی را تعریف می‌کند:

1. سیم‌کشی با کمک زوج بهم تابیده ( برگرفته از استانداردهای EIB و Bati BUS )
2. شبکه برق ساختمان (برگرفته از استانداردهای EIB و EHS،‌شبیه آن چیزی که X1O عمل می‌نماید.)
3. استفاده از امواج رادیویی
4. ( Ethernet) که با عناوین EIB net/IP و یا KNX net/IP نیز شناخته می‌شود.

• KNX فارغ از هرگونه Platform سخت‌افزاری طراحی شده‌است. یک وسیله در شبکه KNX می‌تواند توسط هرچیزی کنترل شود، از یک میکرو کنترلر 8 بیتی تا یک PC، که این امر را نیاز خاص آن مقطع تعیین می نماید.

در برخی از نقاط دنیا امروزه KNX درحال رقابت با C-BUS طراحی شده توسط شرکت Clipsal است. اما بیشترین نوع نصب KNX نصب برروی بستر ارتباطی زوج سیم می‌باشد.

 

سیستم C-BUS:

C-BUS می‌تواند برای کنترل نور و سایر سیستم‌های الکتریکی از طریق ریموت کنترل استفاده شود. و ضمناً می‌تواند با یک سیستم حفاظتی، محصولات صوتی و تصویری یا سایر موارد الکتریکی در تعامل باشد.  سیستم C-BUS در دوحالت با سیم‌ و بدون سیم در دسترس می‌باشد. درگاه (Gateway) جهت ارتباط بین شبکه‌ای با سیم و بدون سیم آن نیز در دسترس است. سیستم با سیم C-BUS از یک کابل Cat5 UTP به‌عنوان بستر ارتباطی بهره می‌برد. سیم‌کشی شبکه با کمک Cat5 در C-BUS از یک ساختار توپولوژی آزاد بهره می‌برد. ماکزیمم طول سیم بکار رفته در C-BUS ،حدود 1000 متر است. با این وجود این متراژ با استفاده از Bridge در شبکه قابل افزایش است. در یک شبکه تا حدود 100 دستگاه مختلف قابل نصب است که این تعداد نیز به کمک Bridge ها قابل افزایش هستند.

حداکثر تعداد شبکه‌های C-BUS در یک نصب 255 شبکه می‌باشد (توجه داشته‌باشید که این محدودیت اگر از یک واسطC-Bus Ethernet استفاده ‌شود اعمال نخواهد شد، در آن شرایط سیستم فقط محدودیت آدرسIP را خواهد داشت).حداکثر تعداد شبکه‌های متصل شده به‌صورت سری به شبکه محلی از طریق Bridge های شبکه 7 عدد است (یعنی استفاده از 6 عدد Bridge)


دانلود جزوه های رایگان خانه هوشمند سیم کشی روشنایی طراحی کنترل B

داشتن اطلاعات خوب و کافی در زمینه های مختلف خانه های هوشمند می تواند تا ثیر بسزایی در افزایش استفاده از قابلیت ها و ویژگی های خانه های هوشمند داشته باشد. در این زمینه واحد خانه های هوشمند شرکت کیمیاگران انرژی فعالیت های خوبی داشته و اقدام به آماده سازی فایل های آموزشی متنوع در زمینه انواع وِیژگی خانه های هوشمند کرده است. همچنین این شرکت توانایی بالایی در برگزاری دوره های آموزش نحوه طراحی، برنامه نویسی و اجرای خانه های هوشمند دارا می باشد. همچنین این شرکت قابلیت برگزاری سمینار های تخصصی و آموزشی در زمینه خانه های هوشمند را دارا می باشد.  در آینده نزدیک فایل های تصویری خوب آموزشی در زمینه های مختلف خانه های هوشمند توسط واحد آموزش شرکت آماده و جهت استفاده علاقه مندان در سایت قرار داده می شود. بخشی از فایل های آموزشی قرار داده شده در این بخش مربوزط به نحوه پیاده سازی، سیسم کشی و برنامه نویسی خانه های هوشمند، نحوه کنترل خانه هوشمند از طریق موبایل-تبلت-ریموت و اینترنت، کنترل سیستم های گرمایشی و سرمایشی، کنترل سیستم صوتی و تصویری، کنترل سیستم امنیتی و حفاظتی، کنترل پرده برقی، کنترل هوشمند درب منزل و درب پارکینگ، کنترل هوشمند آبیاری گیاهان، کنترل هوشمند سیستم روشنایی، مانیتورینگ منزل، سیستم اعلام سرقت، سیستم اعلام حریق، سیستم قطع اتوماتیک آب و گاز و بسیاری از قابلیت های دیگر می باشد.  


آموزش اجرا و سیم کشی خانه هوشمند

 آموزش سیستم روشنایی   

 آموزش سیستم سرمایشی 

 آموزش سیستم گرمایشی

دانلود رایگان فایل آموزش خانه های هوشمند

 

آموزش کنترل توسط موبایل و تبلت

آموزش کنترل سیستم توسط تلفن 

 آموزش کنترل سیستم آبیاری  

آموزش سیستم خوشبوکننده

 

دانلود رایگان فایل آموزش خانه های هوشمند

 

آموزش سیستم هوشمند اعلام حریق

آموزش هوشمند اعلام سرقت       

 آموزش نصب پرده برقی

 آموزش نصب قفل برقی

دانلود رایگان فایل آموزش خانه های هوشمند

 

آموزش نصب سیستم کارت خوان

آموزش نصب کلید لمسی          

آموزش عملکرد کنترل کننده ها

آموزش نصب سیستم نشت گار

۵۰ نرم افزار مفیدی که باید در فلش مموری خود داشته باشید!

اگر شما هم مثل من مجبور می‌شوید از چندین رایانه استفاده کنید، بی‌شک نرم افزارهای پرتابل (قابل حمل) زیر می‌تواند برایتان مفید باشد. کافی است نرم افزارهای پرتابل مورد نیازتان را در داخل فلش مموری خود ذخیره کنید و در مواقع نیاز با اتصال فلش مموری خود به درگاه USB از نرم افزارهای موجود بدون نیاز به نصب استفاده کنید.

۱٫    Foxit PDF Reader – نرم افزار مناسب برای خواندن کتاب های الکترونیک با فرمت PDF.
۲٫    Pidgin – به جای آنکه چندین نرم افزار مسنجر نسب کنید، یک بار Pidgin را نصب کنید.
۳٫    uTorrent – همیشه یک سرویس گیرنده تورنت در درایو فلش خود داشته باشید.
۴٫    CCleaner – بهترین نرم افزار برای پاک کردن کامل فایل ها و پاک کردن ریجستری است.
۵٫    Revo Uninstaller – برنامه هایی را که نیاز ندارید می‌توانید با استفاده از این نرم افزار پاک کنید.
۶٫    Faststone Capture – نرم افزاری مفید برای ویرایش سریع تصاویر.
۷٫    VDownloader – نرم افزاری برای دانلود ویدئوهای یوتیوب با فرمت های مختلف.
۸٫    Irfanview – برای مشاهده و ویرایش ابتدایی تصاویر (برش دادن، چرخش، تغییر اندازه، و غیره)
۹٫    VLC – پشتیبانی از تمام فرمت های ویدئویی بدون نیاز به کدک دیگری.
۱۰٫  Abiword – نرمافزار جایگزین OpenOffice.org با حجم کمتر و سرعت بیشتر که نسخه قابل حمل آن را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.
۱۱٫  PStart – دسترسی سریعتر به فلش مموری.
۱۲٫  Keepass – نرم افزاری ساده برای مدیریت پسوردها.
۱۳٫  Skype – تماس اینترنتی و تصویری ارزان.
۱۴٫  TrueCrypt –  محافظت از ورودی USB.
۱۵٫  FileZilla – یکی از برترین نرم افزارهای مدیریت FTP.
۱۶٫  Notepad++ – یکی از محبوب ترین نرم افزارهای ویرایش متن و کدنویسی.
۱۷٫  GIMP – نرم افزار ویرایش تصاویر بسیار قدرتمند و قابل حمل.
۱۸٫  ۷-Zip Portable – نرم افزار مدیریت فایل های آرشیوی برای باز کردن فایل های zip gzip, tar و rar
۱۹٫  Allway Sync – نرم افزاری برای همگام سازی فایل ها با حافظه های خارجی.
۲۰٫  TightVNC – نرم افزار کنترل از راه دور.
۲۱٫  Restoration – نرم افزار بازیابی اطلاعات پاک شده.
۲۲٫  Infra Recorder Portable – نرم افزار رایت بر روی cd و dvd.
۲۳٫  RockXP – مدیریت و بازگردانی پسوردهای ویندوز.
۲۴٫  PuTTY –نرم افزار مدیریت SSH.
۲۵٫  SendMail – ارسال ایمبل با استفاده از SMTP.
۲۶٫  KillAd v0.11 - جلوگیری از برنامه های تبلیغاتی بر روی اینترنت اکسپلورر و اوپرا.
۲۷٫  Fatbits - بزرگنمایی و ذره بین صفحه نمایش.
۲۸٫  Resize 2.6 - تغییر اندازه تصاویر.
۲۹٫  HJSplit – چندتکه کردن فایل های بزرگ.
۳۰٫  Folder2ISO – ایجاد ایمیج ISO برای رایت سی‌دی و دی‌وی‌دی.
۳۱٫  BurnCDCC – نرم افزار رایت سی‌دی و دی‌وی‌دی.
۳۲٫  ImgBurn – نرم افزار قدرتمند ایجاد ایمیج از انواع حافظه ها.
۳۳٫  Audacity – نرم افزار ساده ضبط و ویرایش صدا.
۳۴٫  SG TCP Optimizer – بهینه سازی اتصال اینترنت.
۳۵٫  Qm – سرویس گیرنده ایمیل که با اینترنت اکسپلورر سازگار است.
۳۶٫  McAfee AVERT Stinger – ویروس کش رایگان و قابل حمل. همینطور می‌توانید از نسخه رایگان آواست استفاده کنید.
۳۷٫  Ms Word Excel Cracker – بازگردانی پسورد فایل های MS Office.
۳۸٫  Asterisk Logger v1.04 – فاش کننده رمز های ستاره ای. (***)
۳۹٫  Convert – نرم افزار تبدیل واحدهای اندازه گیری. (چگالی، انرژی، دما، زمان، سرعت، حجم، جرم، قدرت، فشار و …)
۴۰٫  Country Codes – کد کشورها.
۴۱٫  StartUpLite – مدیریت استارتاپ ویندوز.
۴۲٫  Miranda – نرم افزار مدیریت چندین مسنجر.
۴۳٫  Lingoes Portable Dictionary – فرهنگ لغت انگلیسی قابل حمل.
۴۴٫  TrayURL – مدیریت بوکمارک همراه.
۴۵٫  VirtualDub – نرم افزار ضبط ویدئویی از دسکتاپ.
۴۶٫  iKill – جلوگیری از ورود ویروس و تروجان از USB.
۴۷٫  On-Screen Keyboard – صفحه کلید مجازی.
۴۸٫  myTV – مشاهده اینترنتی رادیو و تلویزیون های ایران.
۴۹٫  Tiny USB Office – مجموعه نرم افزارهای قابل حمل با حجم کمتر از ۳ مگابایت.
۵۰٫  FSuite – بیش از ۳۰ ابزار قابل حمل برای کاربران مکینتاش.

اگر شما هم از نرم افزارهای پرتابل دیگری استفاده می‌کنید، پیشنهاد دهید تا به لیست اضافه کنیم.

انتقال فایل با سرعت بیشتر از بلوتوث

 امروزه به همگیر شدن تلفن‌ها و تبلتهای هوشمند در همه جا، انتقال فایل، تصاویر، ویدیوها و غیره بیش از پیش رواج پیدا کرده است. 
 
داریوش زندی - کارشناس ارشد هوش مصنوعی - در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قبلاً برای انتقال فایل بین دو گوشی از بلوتوث استفاده می‌شد که البته امروزه نیز محبوبیت خود را دارد. 
 
وی افزود: با ورود گوشی‌های هوشمند انتقال فایل‌ها نیز دچار تحولی شده است که شاید اکثر کاربران از آن بی اطلاع باشند. 
 
این کارشناس بیان کرد: انتقال از طریق شبکه وای-فای که به مراتب سرعت بیشتری نسبت به بلوتوث دارد این اختلاف سرعت گاهی اوقات 40 برابر است که رقم بسیار چشمگیری است. 
 
وی افزود: برای استفاده راحت از این راهکار نرم‌افزارهایی ارائه شده‌اند که کار با آن‌ها بسیار ساده است و کاربر بدون هیچ تجربه خاصی قادر به استفاده از این نرم‌افزار است. 
 
وی عنوان کرد: یکی از معروف‌ترین این ابزارها نرم‌افزار shareit یا anyshare است که با جست‌وجو در مارکت‌های مختلف می‌توانید آن‌ها را پیدا کرده و نصب کنید. 
 
زندی تصریح کرد: استفاده از این راهکار منوط به این است که هر دو طرف انتقال دهنده و گیرنده دارای این نرم‌افزار باشند. 
 
وی ادامه داد: نرم‌افزار دیگری که پا به این عرصه گذاشته و طرفداران زیادی پیدا کرده است نرم‌افزار zapya است که طرز کار آن مشابه نرم‌افزار قبلی است و تفاوت چندانی با یکدیگر از این لحاظ ندارند؛ اما رابط کاربری این نرم‌افزار با دسته بندی‌های مختلفی که روی فایل‌ها انجام می‌دهد کار پیدا کردن فایل را به مراتب ساده تر کرده است. 
 
این کارشناس ارشد هوش مصنوعی خاطرنشان کرد: از نکات مثبت این دو نرم‌افزار قابل استفاده بودن آن‌ها در ابزارهای اندرویدی و ios (محصولات شرکت اپل) است. قبلاً با بلوتوث امکان انتقال فایل بین این دو پلتفرم وجود نداشت اما به مدد این نرم‌افزارها انتقال فایل بسیار ساده گشته است. 
 
در این مطلب فقط دو نرم‌افزار معرفی شده است و الزاماً به این معنی نیست که فقط این دو نرم‌افزار موجودند امکان دارد ده‌ها نرم‌افزار مشابه وجود داشته باشند، اما نکته‌ای که اهمیت دارد این است که همه این نرم‌افزارها از شبکه وای-فای به‌جای بلوتوث استفاده می‌کنند که سرعت انتقال فایل‌ها را به شکل شگفت‌انگیزی افزایش داده است. 
1 2 >>